Pilsētas līnijas atbalsta Rīgas satiksme kampaņu BŪSIM PIEKLĀJĪGI!
2013.04.18

Rīgas satiksme uzsāk kampaņu Būsim pieklājīgi! Tās mērķis ir pievērst satiksmes dalībnieku uzmanību savstarpējai sapratnei uz ceļa un veicināt pieklājību, vienam transporta līdzeklim palaižot otru.


Kampaņa Būsim pieklājīgi!, kuru Rīgas satiksme organizē sadarbībā ar CSDD un Pilsētas līnijām, sastāvēs no divām daļām. Sākotnēji uz transporta līdzekļu aizmugurējām daļām tiks izvietotas lielformāta uzlīmes, kas aicinās būt pieklājīgiem uz ceļa. Savukārt, uzlīmes, kas pasaka paldies vadītājam par palaišanu un brīdina velosipēda vadītāju par bīstamību apsteigt sabiedriskā transporta līdzekli pa labo pusi, paliks uz sabiedriskā transporta aizmugurējās daļas arī pēc kampaņas beigām.

Rīgas satiksme katru dienu autobusu, trolejbusu un tramvaju maršrutos pasažieru apkalpošanai norīko turpat vai 1000 sabiedriskā transporta vienības, tādēļ kampaņas ietvaros Rīgas satiksme īpašu uzmanību pieklājības normu ievērošanas skaidrošanā veltīs tieši sabiedriskā transporta vadītājiem.

Lielākā daļa sabiedriskā transporta savus reisus veic pa koplietošanas ceļiem, kurus diendienā ir jādala ar citiem transporta veidiem. Lai gan ceļu satiksmes noteikumi nosaka prioritāti sabiedriskajam transportam izbraucot no pieturvietām, daudz lielāks efekts ir tad, ja tas tiek izdarīts ar vēlmi būt pieklājīgam un pasakot Paldies.

Rīgas satiksme katru mēnesi pārvadā turpat vai 12 miljonus pasažieru. Lai gan savstarpējā pieklājība pamatā veidojas starp diviem transporta līdzekļa vadītājiem, palaižot sabiedrisko transportu izbraukt no pieturvietas vai pārkārtoties citā joslā, palīdzēts tiek arī pasažieriem, kuri atrodas transporta līdzeklī, jo pieklājīgas braukšanas rezultātā pasažieri var laicīgi sasniegt savu galamērķi. Vienlaikus raitāk pilsētā notiek arī ceļu satiksme.

Plašāku informāciju par Rīgas satiksmes piedāvātajiem pakalpojumiem, maršrutu sarakstiem, biļešu veidiem un citiem jaunumiem var saņemt interneta mājas lapā www.rigassatiksme.lv, sociālajos tīklos twitter, facebook, draugiem.lv vai zvanot pa bezmaksas tālruni 80001919.

Modernizēs Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta pieturvietas
2013.03.07

Rūpējoties par rīdzinieku un pilsētas viesu ērtībām, šoruden Rīgā tiks uzsākta sabiedriskā transporta pieturvietu pārbūve un modernizācija. Realizējot šo apjomīgo attīstības projektu, Rīgas pilsēta iegūs glītas, mūsdienīgas vienota dizaina pieturvietas atbilstoši Eiropas pilsētu standartiem, uzlabosies

galvaspilsētas vizuālais tēls un Rīgas iedzīvotāju dzīves kvalitāte.

Patlaban pieturvietu nojumju apsaimniekošanas sfēra galvaspilsētā ir sadalīta. Rīgas pilsētā sastopamas dažāda tehniskā risinājuma un dizaina pieturvietu nojumes, atšķiras arī to uzturēšanas prasības un kopumā nojumju apsaimniekošana ir neefektīva.

Rezultātā jau vairākus gadus Rīgas sabiedriskā transporta pieturvietas ir bēdīgā stāvoklī – nojumju konstrukcijas daudzviet ir sarūsējušas, apzīmētas, stikli sadauzīti, tās nepasargā pasažierus no vēja un aukstuma un nesniedz vajadzīgo informāciju par transporta kustību. Novecojušās transporta nojumes ne tikai dara kaunu pilsētas tēlam, bet arī rada draudus pasažieru drošībai.

Modernizētajās Rīgas pilsētas pieturvietās pasažieriem plānots nodrošināt iespēju iegādāties e talonu, tajās būs sēdvietas un īpašas sēdvietas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Tāpat nākotnē pieturvietās plānots izvietot informāciju par sabiedriskā transporta maršruta tīklu, transporta kustības grafiku un aktuālajām izmaiņām, piemēram, kustības grafika maiņu, maršruta maiņu utml. Jaunajās nojumēs plānots nodrošināt arī bezmaksas interneta lietošanas iespējas, kas ir liels ieguvums gan rīdziniekiem, gan pilsētas viesiem.

Pirmās modernizētās transporta nojumes rīdzinieki varēs sākt izmantot 2013.gada vasarā. Pirmajā posmā plānots modernizēt 300 pieturvietu, bet kopumā tiks atjaunotas 800 pieturvietas visā galvaspilsētā.

Rīgas satiksme vērienīgā attīstības projekta īstenošanu uzticējusi SIA Pilsētas līnijas, ar ko noslēgts līgums par reklāmas izvietošanu Rīgas satiksmes infrastruktūras objektos. Kopš 2004.gada, kad sākās Rīgas satiksmes un Pilsētas līnijas sadarbība, Pilsētas līnijas Rīgas domes budžetā reklāmas nodevu un nodokļu veidā ir iemaksājis vairākus miljonus latu. SIA Pilsētas līnijas sadarbojas gan ar Rīgas satiksmi, gan vēl 14 autotransporta kompānijām, kas sniedz pasažieru pārvadāšanas pakalpojumus visā Baltijā.

„Ja agrāk pieturvietas Rīgā tika uzstādītas, akcentējot reklāmas izvietotāju vajadzības, jaunās pieturvietas tiks veidotas tā, lai tās kalpotu pasažieru ērtībām un komfortam,” uzsver Ilma Kauliņa, SIA Pilsētas līnijas direktore. „Rīga ar katru gadu top arvien skaistāka, arī sabiedriskais transports kļūst ērtāks, ātrāks, drošāks un videi draudzīgāks. Tāpēc arī pieturvietām ir jāmainās un jākļūst par modernu, pilsētas tēlu papildinošu akcentu,” uzskata Ilma Kauliņa.

Darāmā darba un ieguldāmo līdzekļu apjoms mērāms daudzos miljonos latu, tāpēc SIA Pilsētas līnijas projekta īstenošanai ir piesaistījusi partneri, Latvijā un pasaulē labi pazīstamo reklāmas kompāniju JCDecaux. Šim uzņēmumam jau patlaban pieder reklāmas izvietošanas tiesības vairāk nekā 200 Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta pieturu nojumēs. JCDecaux nodrošinās nojumju konstrukciju izvietošanu, bet SIA Pilsētas līnijas nojumes aprīkos ar iekārtām, kas nodrošinās digitālās informācijas apraidi(pienākšanas atiešans laiki)un bezmaksas interneta pieeju.

Projekta ietvaros tiks veikta esošo pieturvietu nojumju pārbūve, modernizācija un atjaunošana atbilstoši kopējam standartam, lai visā Rīgas pilsētas maršrutu tīkla pieturvietās būtu vienādas uzbūves un kvalitātes pieturvietu nojumes.

Īstenojot šo projektu, tiks pildīts Rīgas attīstības pamatmērķis - nodrošināt pilsētas iedzīvotāju dzīves apstākļu un pilsētvides kvalitātes vienlīdzīgu uzlabošanos, kā arī ievērota efektīva un saimnieciska pārvaldība. Transporta pieturvietu apsaimniekošana kļūs efektīvāka, ātrāka un kvalitatīvāka, kā rezultātā uzlabosies pakalpojuma pieejamība Rīgas pilsētas iedzīvotājiem un pilsētas viesiem, kā arī Rīgas pilsētas kopējais tēls.

Informācija priekšvēlēšanu aģitācijas plānotājiem
2013.03.05

Saskaņā ar KNAB atbildes vēstuli Rīgas pilsētas būvvaldei, kurā teikts: „Biroja ieskatā par administratīvo resursu izmantošanu priekšvēlēšanu aģitācijai nav uzskatāmi gadījumi, kad priekšvēlēšanu aģitācija tiek izvietota uz SIA „Rīgas Satiksme” piederošā sabiedriskā transporta par atbilstošu samaksu, ievērojot

Likumā un citos normatīvajos aktos paredzētos ierobežojumus un nodrošinot iespēju iegūt šādas tiesības ar tādiem pašiem noteikumiem arī citiem aģitācijas veicējiem, kuri to vēlas,” atsākam pieņemt rezervācijas priekšvēlēšanu aģitācijai uz sabiedriskā transporta Rīgā.

Autobusi
Mikro autobusi
Trolejbusi
Tramvaji